Internetový obchod: Jak se zbavit akné
Název společnosti: Apolima, s.r.o
Högerova 1098/15
152 00 Praha 5
+420 724 395 356
info@jaksezbavitakne.cz
IČ: 01977652
DIČ: CZ01977652
Bankovní spojení: 878999/5500
Zapsáno Městský soud v Praze oddíl C, vložka 215535
PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE
KONTAKT

Systémová léčba akné

Když už na léčbu akné sami nestačíme

Pro někoho je akné jen drobná nepříjemnost, pro někoho se toto onemocnění může stát prokletím. Z toho také vyplývá, že zatímco někomu stačí jen pravidelně čistit pleť a občas použít nějaký přípravek například s obsahem kyseliny salicylové, jiní se musí uchýlit i k jiným formám léčby, protože vlastní péče prostě nestačí.

Systémová terapie

Kosmetika, zdravá strava, dostatek tekutin a pravidelné čištění pleti. Vyjmenovali jsme právě všechno, co poctivě dodržujete a přesto nic nepomáhá? Některé formy akné jsou prostě horší a je proto těžší se jich zbavit. Nepropadejte panice, možností je stále dost.
Když takzvaná lokální léčba nepomáhá zbavit se akné, můžeme zvolit systémovou terapii. To ale ve většině případů znamená, že už musíme zamířit k lékaři. Ten nám může poradit tři základní způsoby, jak se zbavit akné.

Už zase antibiotika?

Jednou z možností systémové léčby jsou antibiotika. Na akné jsou nejčastěji doporučována antibiotika Erytromycin, Azithromycin a tetracyklinová antibiotika. Kromě toho, že jejich názvy zní trochu jako ze Star Wars, není na těchto antibiotikech moc věcí k opěvování. Už je dávno prokázáno, že čím víc antibiotik budeme v životě užívat, tím nižší budou jejich účinky. Navíc antibiotika nejsou pro tělo ničím extra zdravým.

Další lékařské tipy
Lékař může doporučit také hormonální léčbu. To je v dnešní době podobně populární téma jako antibiotika. Stejně jako k antibiotikům, také k hormonální léčbě přistupuje spousta lidí spíš s nedůvěrou. Je pravda, že právě hormonální změny v dospívání jsou jednou z nejčastějších příčin vzniku akné. Proto je logické, že když dáme do pořádku hormony, dá se do pořádku i akné.
Doktor nám může také doporučit isotretinoin. To je syntetický derivát vitamínu A, jednoduše řečeno: je to něco jako vitamín A, ale je to uměle vyráběné. Používá se hlavně k léčbě opravdu těžkých forem akné. Je to docela šikovná látka, potlačuje tvorbu mazu v mazových buňkách a navíc má protizánětlivý a antibakteriální účinek. Jenže mezi nežádoucí účinky patří nejen sucho sliznic a kůže, ale třeba taky bolest hlavy, svalů a kloubů, což může být pěkně otravné.

Protože tyto lékařské postupy, jak se zbavit akné, nejsou zdaleka ideální, je určitě dobré snažit se vzniku akné předcházet a nenechat potíže zajít tak daleko, abychom museli sáhnout po hormonech, antibiotikách nebo podobných látkách.

Otestuj nové kosmetické přípravky na akné řady NovaClear a poděl se s námi o svůj názor.
Podmínkou účasti v testu našich přípravkůje Tvůj názor na ně. Zašli ho nejpozději do 30 dnů od obdržení zásilky. Pro přihlášení do testu musíš být našim fanouškem na Facebooku.
Nabídka je omezena do vyčerpání zásob vzorků a platí pro každého čtvrtého zájemce v termínu od 25.9.2013.
[contact-form-7 id="283" title="Testerky"]