Internetový obchod: Jak se zbavit akné
Název společnosti: Apolima, s.r.o
Högerova 1098/15
152 00 Praha 5
+420 724 395 356
info@jaksezbavitakne.cz
IČ: 01977652
DIČ: CZ01977652
Bankovní spojení: 878999/5500
Zapsáno Městský soud v Praze oddíl C, vložka 215535
PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE
KONTAKT

Příčiny vzniku akné

Akné představuje jedno z nejčastějších onemocnění kůže, které se u lidí objevuje. Toto onemocnění je charakteristické zánětlivou reakcí neinfekčního původu, která postihuje především mazové žlázy a vlasové folikuly. První příznaky můžeme u jednotlivců pozorovat již kolem 13. roku života. Nejčastější výskyt s nejvýraznějšími projevy pozorujeme u dospívajících jedinců ve věku 15 – 18 let. Ústup onemocnění nastává u dívek ve věku kolem 21 let, u chlapců kolem 24. roku.

Akné nejvíce postihuje oblasti hlavy, zad a hrudníku, kde je také největší výskyt mazových žlázek. Nejprve akné postihne hlubší části mazových žlázek, ve kterých se začíná hromadit maz, který buňka produkuje, ale není v dostatečném množství odváděn na povrch kůže. Hromadění mazu pokračuje a dochází k rozvoji zánětlivé reakce, která se již projeví na pokožce zarudnutím, pupínky a „bílými hlavičkami“.

Příčiny, které se mohou podílet na vzniku akné:

a)      Zvýšená činnost mazových žlázek – v období dospívání mladistvých dochází k zvýšené produkci pohlavních hormonů. Tyto hormony zapříčiňují zvýšenou činnost mazových žláz

b)     Zvýšená rychlost zrohovatění buněk – zrohovatělé buňky mají vyšší přilnavost k vývodu mazové žlázy, ucpávají vývod mazové žlázy, sekret nemůže být odváděn a hromadí se v mazové žláze

c)      Bakteriální kontaminace – zvýšené množství mazu představuje vhodné prostředí pro množení bakterií. Bakterie produkují enzymy, kterými štěpí tuky přítomné v sekretu a vzniklé produkty dráždí okolní pokožku

d)     Strava – u části pacientů se podílí na vzniku akné také strava. Doporučuje se vynechat sladkosti, kořeněná jídla, uzeniny a ořechy.

e)      Dědičnost – každý jedinec reaguje na zvýšené množství hormonů v dospívání odlišně. Někteří jedinci se potýkají se závažnou formou akné, jiní trpí pouze lehkou formou.

f)       Psychické rozložení – je dokázáno, že různé stresové situace zhoršují průběh a příznaky akné

Otestuj nové kosmetické přípravky na akné řady NovaClear a poděl se s námi o svůj názor.
Podmínkou účasti v testu našich přípravkůje Tvůj názor na ně. Zašli ho nejpozději do 30 dnů od obdržení zásilky. Pro přihlášení do testu musíš být našim fanouškem na Facebooku.
Nabídka je omezena do vyčerpání zásob vzorků a platí pro každého čtvrtého zájemce v termínu od 25.9.2013.
[contact-form-7 id="283" title="Testerky"]