Internetový obchod: Jak se zbavit akné
Název společnosti: Apolima, s.r.o
Högerova 1098/15
152 00 Praha 5
+420 724 395 356
info@jaksezbavitakne.cz
IČ: 01977652
DIČ: CZ01977652
Bankovní spojení: 878999/5500
Zapsáno Městský soud v Praze oddíl C, vložka 215535
PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE
KONTAKT

Novorozenecké akné

novorozenecké aknéI přes skutečnost, že nejčastěji postiženou skupinou trpící akné bývají mladiství ve věku 15 až 22 let, se s projevy akné můžeme setkat i u novorozenců. Za vznik akné mohou stejně jako u dospívajících hormony, které však nepochází z těla novorozence, ale přestupují v průběhu těhotenství přes placentu z krevního oběhu matky do krevního oběhu plodu. Akné se začíná projevovat mezi 2. až 4. týdnem po narození a častěji postiženými bývají chlapci než děvčata. Novorozenecké akné se nejčastěji projevuje černými tečkami na tváři tzv. komedony, které se tvoří v situaci, kdy dojde k uzavření mazové žlázy zrohovatělými buňkami a maz produkovaný žlázkou nemůže volně z kanálku unikat.

Zánětlivé projevy jakou jsou pupínky nebo neštovičky jsou u novorozenců velmi vzácné. V žádném případě bychom neměli černé tečky vymačkávat. Nejčastěji postiženou oblastí u novorozenců bývají tváře, vzácněji brada a čelo. Někdy si můžeme novorozenecké akné splést s potničkami, které však bývají lokalizovány především v oblastech s vyšší vlhkostí např. podpaží, kožní záhyby, krk. Ve většině případů bývá průběh novorozeneckého akné bez komplikací a u většiny dochází k vymizení a vyhojení  během několika měsíců i bez léčby. Při léčbě novorozeneckého akné bychom se měli vyvarovat přípravkům, které se používají u dospělých. Musíme si totiž uvědomit, že pokožka novorozence není ještě plně vyvinuta a je citlivější než pokožka dospělých. Pokud chceme novorozenecké akné léčet, je vhodné konzultovat léčbu s lékařem.

Otestuj nové kosmetické přípravky na akné řady NovaClear a poděl se s námi o svůj názor.
Podmínkou účasti v testu našich přípravkůje Tvůj názor na ně. Zašli ho nejpozději do 30 dnů od obdržení zásilky. Pro přihlášení do testu musíš být našim fanouškem na Facebooku.
Nabídka je omezena do vyčerpání zásob vzorků a platí pro každého čtvrtého zájemce v termínu od 25.9.2013.
[contact-form-7 id="283" title="Testerky"]