Internetový obchod: Jak se zbavit akné
Název společnosti: Apolima, s.r.o
Högerova 1098/15
152 00 Praha 5
+420 724 395 356
info@jaksezbavitakne.cz
IČ: 01977652
DIČ: CZ01977652
Bankovní spojení: 878999/5500
Zapsáno Městský soud v Praze oddíl C, vložka 215535
PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE
KONTAKT

Lokální léčba akné

akne-salicyum

Možnosti lokální léčby akné

V tomto článku se blíže seznámíme s možnostmi lokální léčby. Lokální léčba akné nám přináší několik výhod. Je to hlavně snadná aplikace léčivého přípravku na postiženou kůži a lokální působení léčivých látek minimem nežádoucích účinků. Jedny z opravdu nejúčinnějších přípravků pro boj s akné jsou rozhodně ty, které obsahují kyselinu salicylovou. Ta pomáhá čistit pleť a zároveň odstraňovat odumřelé buňky z povrchu pokožky. Většina přípravků, ve kterých najdeme kyselinu salicylovou, obsahují ještě další hojivé látky, které napomáhají hojení pleti.

Zbavit se bakterií

Ačkoli to zní hrozivě, musíme se smířit s tím, že akné mohou způsobovat i bakterie. Ano, i když se v koupelně vydrhneme do růžova, ty zatracené potvory stejně často zůstanou ve shlucích zrohovatělých buněk, které se hromadí při ústí mazových žláz. Tyto shluky brání přirozenému čištění těchto žlázek a díky tomu se mohou bakterie vesele množit, což vede ke vzniku zánětlivých míst a opravdu nepříjemných projevů akné. Jak na ně vyzrát? Možností je několik. Vedle už zmiňované kyseliny salicylové dobře fungují také retinoly, které shluky zrohovatělých buněk uvolní nebo různé antibakteriální přípravky, které dovedou bakterie zahubit.

Další možnosti

Dobrou volbou při léčbě akné je také kyselina azelainová. Tato látka má celou řadu skvělých vlastností, napomáhá léčbě zánětlivých míst a boji s mikroby. Její velkou výhodou je dobrá snášenlivost, což znamená, že by při jejím používání neměly nastat žádné nepříjemné průvodní jevy, jako bývá například pálení. Na druhou stranu ale tato kyselina účinkuje poměrně pomalu, a proto není tolik populární, jako kyselina salicylová, která účinkuje velice rychle a spolehlivě.Proti akné můžeme bojovat i přírodní cestou. Hodně oblíbené jsou přípravky s obsahem tea tree oleje, který má také silné antibakteriální účinky a dokáže s akné docela dobře zatočit. Žádná léčba však nebude mít zázračné účinky, když nebude s akné bojovat na všech frontách. To znamená dodržovat zásady zdravého stravování, omezit alkohol a také kouření cigaret. Důležité je dodržování pitného režimu, a to nejlépe čisté vody, které výborně hydratuje pleť.
S lokální léčbou akné bychom měli začít již při objevení prvních komedonů. Při léčbě musíme mít stále na mysli, že léčba akné není krátkodobá záležitost, ale jedná se o dlouhodobý proces, který vyžaduje velkou dávku trpělivosti. Lokální léčbu využíváme u mírných forem akné nebo jako doplňující prostředek při systémové léčbě.

Otestuj nové kosmetické přípravky na akné řady NovaClear a poděl se s námi o svůj názor.
Podmínkou účasti v testu našich přípravkůje Tvůj názor na ně. Zašli ho nejpozději do 30 dnů od obdržení zásilky. Pro přihlášení do testu musíš být našim fanouškem na Facebooku.
Nabídka je omezena do vyčerpání zásob vzorků a platí pro každého čtvrtého zájemce v termínu od 25.9.2013.
[contact-form-7 id="283" title="Testerky"]