Internetový obchod: Jak se zbavit akné
Název společnosti: Apolima, s.r.o
Högerova 1098/15
152 00 Praha 5
+420 724 395 356
info@jaksezbavitakne.cz
IČ: 01977652
DIČ: CZ01977652
Bankovní spojení: 878999/5500
Zapsáno Městský soud v Praze oddíl C, vložka 215535
PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE
KONTAKT

Čištění pleti

Význam pravidelného čištění pleti

Kůže představuje velmi důležitý orgán našeho těla, který nás chrání před vlivy vnějšího prostředí. Nejsvrchnější vrstva kůže – pokožka – se neustále obnovuje díky procesu, kdy se zrohovatělé a odumřelé buňky epitelu pokožky odlupují a uvolňují tak místo pro nové buňky epitelu. Ve struktuře pokožky můžeme také nalézt mazové a potní žlázy, které díky produkci sekretu zbavují tělo chemických látek.

V některých obdobích našeho života, nejčastěji v období dospívání, dochází k nadměrné produkci mazu v mazových žlázkách. V situaci, kdy dojde k ucpání vývodu mazové žlázy odumřelými a zrohovatělými buňkami pokožky, může dojít k rozvoji zánětlivé reakce a vzniku akné. Abychom předešli takovéto situaci, měli bychom se o pleť dostatečně starat a pravidelně jí čistit. Pleť bychom si měli čistit dvakrát denně – ráno a večer. Přípravky, které používáme k čištění pleti, by měly odpovídat typu naší pleti. Jiné přípravky používáme u suché pleti, jiné u mastné pleti. Suchou pokožku ráno lehce přetřeme osvěžujícím tonikem, které je šetrné a neodstraní ochrannou vrstvu pokožky, která se na ní přes noc vytvořila. U mastné pleti můžeme také použít pleťovou vodu, která obsahuje pouze malé množství alkoholu. Vyšší obsah alkoholu sice pokožku výrazně vysuší, ovšem tělo na to zareaguje zvýšenou produkci mazu. Při večerním čistění použijeme nejprve odličovací přípravek, který odstraní z naší pokožky látky rozpustné v tucích. Takovými látkami myslíme zbytky make-upu, nikotin a další zplodiny, které se usadily na naší pokožce v průběhu dne. Následně použijeme tonikum nebo pleťovou vodu, které odstraní pot a navíc naší pleť osvěží a hydratují. Při čištění pleti můžeme také použít přípravky, které obsahují kyselinu salicylovou. Svým keratolytickým účinkem napomáhá odstraňovat staré a zrohovatělé buňky z naší pokožky a zabraňuje tak ucpání mazové žlázy.

Dalším přípravkem užívaným k čištění pleti bývá chemický peeling. Ten stejně jako kyselina salicylová odstraňuje odumřelé a zrohovatělé buňky pokožky. Po takovémto ošetření bývá kůže více hydratovaná, hladší a dokonce se snižuje i tvorba mazu. Chemické peelingy často obsahují jablečnou, mléčnou nebo trichloroctovou kyselinu. Ošetření pokožky chemickým peelingem se doporučuje jedenkrát až dvakrát týdně.

Další možností, jak si doma vyčistit pleť, je napařování pokožky. Při napařování dochází ke zvýšenému prokrvení pokožky a k zvýšenému pocení, kdy se kůže ve zvýšené míře zbavuje toxinů. Pára otevře póry pokožky a dochází ke zvýšené absorpci účinných látek z bylin, které můžeme do vodní lázně přidat. Můžeme použít heřmánek, levanduli, šalvěj, kopřivu, vřes nebo rozmarýn. Osoby s normální pokožkou by si měli napařovat pokožku maximálně jednou týdně, osoby s mastnou pokožkou mohou podstoupit napařování dvakrát týdně.

Otestuj nové kosmetické přípravky na akné řady NovaClear a poděl se s námi o svůj názor.
Podmínkou účasti v testu našich přípravkůje Tvůj názor na ně. Zašli ho nejpozději do 30 dnů od obdržení zásilky. Pro přihlášení do testu musíš být našim fanouškem na Facebooku.
Nabídka je omezena do vyčerpání zásob vzorků a platí pro každého čtvrtého zájemce v termínu od 25.9.2013.
[contact-form-7 id="283" title="Testerky"]