Internetový obchod: Jak se zbavit akné
Název společnosti: Apolima, s.r.o
Högerova 1098/15
152 00 Praha 5
+420 724 395 356
info@jaksezbavitakne.cz
IČ: 01977652
DIČ: CZ01977652
Bankovní spojení: 878999/5500
Zapsáno Městský soud v Praze oddíl C, vložka 215535
PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE
KONTAKT

Akné na zádech

Když se řekne akné, většina lidí si vybaví pupínky na obličeji. Jenže akné je mnohem protivnější a může být ledaskde, třeba i na zádech. Spodní část krku, ramena a horní část zad, i to jsou místa, kde se těm zatraceným pupínkům daří. Důvodem je fakt, že právě na těchto místech se nachází opravdu velké množství mazových žlázek, ty produkují kvůli měnící se hladině hormonů v období dospívání více mazu a tím zvyšují pravděpodobnost vzniku akné.

Tílko v létě? Ani za nic! Stydím se!

Akné na zádech je fakt opruz, to potvrdí každý, kdo se s tímhle problémem potýkal nebo potýká. Pro člověka, kterého trápí akné na zádech, může být léto nejen časem volna a pohody, ale taky nervozity. Svléknout se do plavek? Proboha ne! Vzít si tílko? To přece nejde!

Možná to zní jako banalita, jenže ono stydět se v létě nosit tílka nebo se opalovat v plavkách, to člověku na sebevědomí nepřidá. Akné je taky na ledacos citlivé, takže odpoledne strávené u chlorovaného bazénu může mít třeba i dost nepříjemné následky pro naši pokožku.

Hlavně neškrábat!

Akné na zádech je o to otravnější, že člověk si na záda zkrátka nevidí. Na obličeji alespoň vidíme, kde je horší boláček, kam dát jaký přípravek a tak. Ale vidět si na záda? Poskakujeme potom v koupelně před zrcadlem, v ruce další zrcátko a marně se snažíme všechno naštelovat tak, abychom aspoň zběžně zmonitorovali situaci na zádech.

Akné na zádech je problematické i proto, že pod oblečením se akné daří. Navíc se o některé typy látek můžou boláčky rozdráždit nebo poškrábat. No a když je řeč o škrábání, tak si přiznejme, že na rameni nebo zádech se tu a tam podrbe každý. A jak to pak dopadá? Ošklivé a rozškrábané pupínky se nejen blbě hojí, ale zůstávají po nich i jizvičky.

Jak se akné na zádech zbavit?

Kromě dodržování běžné hygieny je pro léčbu akné na zádech důležité používat ty správné přípravky a také věnovat pozornost prevenci. Nejúčinnější výrobky pro boj s akné by měly obsahovat kyselinu salycilovou, která pomáhá odstranit odumřelé buňky z okolí mazových žlázek, tím žlázky čistí a udržuje je klidné. Přípravků je celá řada, je možné používat stejné výrobky, jako ty, kterými ošetřujeme akné na obličeji. Užitečné jsou také různé čistící gely, které lze na postižená místa nanášet například při sprchování.

Samozřejmostí v prevenci proti akné je pak také dodržování správné stravy a životosprávy všeobecně. Pokud je to aspoň trochu možné, je dobré se vyvarovat stresu a psychického vypětí, protože i to jsou faktory, které ke vzniku akné napomáhají.

Otestuj nové kosmetické přípravky na akné řady NovaClear a poděl se s námi o svůj názor.
Podmínkou účasti v testu našich přípravkůje Tvůj názor na ně. Zašli ho nejpozději do 30 dnů od obdržení zásilky. Pro přihlášení do testu musíš být našim fanouškem na Facebooku.
Nabídka je omezena do vyčerpání zásob vzorků a platí pro každého čtvrtého zájemce v termínu od 25.9.2013.
[contact-form-7 id="283" title="Testerky"]