Internetový obchod: Jak se zbavit akné
Název společnosti: Apolima, s.r.o
Högerova 1098/15
152 00 Praha 5
+420 724 395 356
info@jaksezbavitakne.cz
IČ: 01977652
DIČ: CZ01977652
Bankovní spojení: 878999/5500
Zapsáno Městský soud v Praze oddíl C, vložka 215535
PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE
KONTAKT

Akné dospělých

I přes skutečnost, že nejvíce postiženými akné bývají jedinci v období dospívání, se s akné můžeme setkat i u dospělé populace. Akné se u dospělé populace může projevovat stejně jako u mladistvých – otevřené nebo uzavřené komedony, neštovičky, pupínky, ovšem velmi často se u dospělých objevují zarudlé, tužší uzlíčky, které bývají zanořeny hlouběji v kůži a nemají tendenci se vyvíjet v neštovičky. Častěji bývají akné postiženy ženy než muži a to bez ohledu na tom, jak se akné projevovalo v období puberty. Na vzniku akné se u dospělé populace může podílet velké množství jak zevních tak i vnitřních faktorů. Akné se může u žen projevit v situacích, kdy dochází významněji k změně hladiny hormonů v krevním oběhu ženy. Mezi takové situace patří období menstruace, těhotenství nebo období menopauzy. Dále se na vzniku akné mohou podílet léky, které jedinci užívají, kosmetické přípravky, které mohou zvyšovat tvorbu komedontů, čisticí prostředky, nadměrné vystavování pokožky slunečnímu záření, potraviny a nemalou roli hraje i psychické rozpoložení jednotlivce.

Při léčbě a mírnění projevů akné se používají velmi různorodé skupiny látek. Jedny z nejúčinnějších přípravků při léčbě akné bývají na bázi kyseliny salicylové, která napomáhá v čistění pleti a odstraňuje odumřelé buňky z povrchu pokožky. Mnoho přípravků obsahující kyselinu salicylovou obsahuje další složky, které napomáhají hojení pleti a obnově poškozených tkání. Jednou ze složek často bývá tea tree oil, který má skvělé antibakteriální vlastnosti a brání tak množení bakterií, které se vyskytují v mazových žlázkách a svými metabolickými produkty zhoršují průběh akné. Dále se při lokálním ošetřením akné mohou použít retinoidy, které napomáhají odstraňovat zrohovatělé buňky pokožky. Kyselina azelainová vyniká svými protizánětlivými, protimikrobními a komedolytickými vlastnostmi. K přípravkům, které se používají jak u lokální léčby, tak i při systémové léčbě patří antibiotika, která brání přemnožení bakterií v mazových žlázkách. Systémově podávávaný isotretionoin potlačuje tvorbu mazu v mazových žlázkách.

Otestuj nové kosmetické přípravky na akné řady NovaClear a poděl se s námi o svůj názor.
Podmínkou účasti v testu našich přípravkůje Tvůj názor na ně. Zašli ho nejpozději do 30 dnů od obdržení zásilky. Pro přihlášení do testu musíš být našim fanouškem na Facebooku.
Nabídka je omezena do vyčerpání zásob vzorků a platí pro každého čtvrtého zájemce v termínu od 25.9.2013.
[contact-form-7 id="283" title="Testerky"]